Porady

Wybór myjki ciśnieniowej w praktyce

Autor Alicja Kowalski
Alicja Kowalski19.06.20243 min.
Wybór myjki ciśnieniowej w praktyce

Inwestycja w myjkę ciśnieniową ma sporo sensu w biznesie, ale i koło domu jednorodzinnego. Istnieje jednak więcej niż kilka modeli do wyboru, a ich ceny zasadniczo się od siebie różnią. Dobrze więc poznać rodzaje myjek ciśnieniowych i ich zastosowanie. Zapraszamy do lektury!

Myjka ciśnieniowa do użytku domowego

Wszystko sprowadza się do potrzeb. Stosunkowo tanie myjki ciśnieniowe sprawdzą się idealnie, jeśli będą używane tylko od czasu do czasu. Nie bez znaczenia jest także cel ich wykorzystania. Mycie małego samochodu albo kostki brukowej na podjeździe – to zadania w sam raz dla urządzeń Karcher K7 w cenie poniżej 2000 zł. Są to tzw. myjki wprowadzające. Mają niewielkie rozmiary, są lekkie i wydajne na tyle, że w ciągu jednego popołudnia pozwolą wykonać wszystkie prace na posesji.

Oczywiście klasa wprowadzająca myjek ciśnieniowych wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Taki sprzęt może nie posiadać zbiornika na detergent, a jego zasilanie odbywa się poprzez kabel. Długość węża natomiast rzadko kiedy przekracza 10 metrów. Niemniej wydajność tłoczenia na poziomie 600 litrów na godzinę i ciśnienie robocze ponad 150 bar sprawiają, że niewielka myjka Karcher w zupełności wystarczy do typowych działań wokół domu jednorodzinnego.

Średnie myjki ciśnieniowe

Rodzaje myjek ciśnieniowych dzieli się przede wszystkim ze względu na skalę użycia. Wcześniej opisane myjki ciśnieniowe wprowadzające doskonale sprawdzą się podczas mycia osobówki, aczkolwiek właściciele ciężarówek mogą mieć problem. To samo dotyczy rolników, którzy muszą wyczyścić maszyny po żniwach. Krótki kabel oznacza bowiem ograniczone ruchy oraz zasięg myjki ciśnieniowej. Słabsze ciśnienie wody z kolei może nie dać sobie rady z zalegającym błotem na przykład. Z tego też względu miłośnicy off-roadu również powinni zerknąć na droższe myjki Karcher z klasy średniej.

Załączony zbiornik na detergent to duży plus, który przyczyni się do usuwania trudnych zabrudzeń. Myjka wysokociśnieniowa oznacza również konkretniejszą siłę uderzenia. Należy przy tym zwrócić uwagę na koła. Myjki ciśnieniowe Karcher ze średniej półki mają często większe koła przystosowane do nierówności terenu. W związku z tym rozwiązuje się problem, czym umyć traktor w polu. Droższe modele idą również w parze z kompletem akcesoriów. To choćby dysza rotacyjna do myjki ciśnieniowej albo dysk do gładkich powierzchni.

Rodzaje myjek ciśnieniowych dla biznesu

Ostatni rodzaj myjki ciśnieniowej to sprzęt klasy premium. Charakteryzuje się bardzo wysokim ciśnieniem roboczym i równie szerokimi możliwościami regulacji. W efekcie można taki sprzęt dostosować do każdej sytuacji, od czyszczenia podłogi po mycie maszyn górniczych. O wyborze myjki ciśnieniowej premium powinna decydować też częstotliwość użycia. Długa żywotność charakteryzuje te urządzenia, jak i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Oznacza to, że codzienne mycie dużych powierzchni czy pojazdów nie jest im straszne. Nie da się tego powiedzieć o myjkach wprowadzających.

W związku z powyższym przedsiębiorcy na pewno nie powinni szukać oszczędności w sprzęcie do zastosowań domowych. Zakup myjki ciśnieniowej premium wprawdzie oznacza większy koszt, ale w zamian dostaje się maszynę do zadań specjalnych na długie lata. Moc myjki i wydajność w takim przypadku pozwalają zresztą na świadczenie profesjonalnych usług, więc inwestycja zwraca się dość szybko. Pozostałe rodzaje myjek ciśnieniowych się do tego nie nadają. Zbytnia eksploatacja skutkuje awaryjnością, podczas gdy profesjonalne myjki są naprawdę trudne do zepsucia.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Jazdzie na Suwak - Kiedy, Jak i Dlaczego Jest Obowiązkowa
  2. Kiedy i jak można wypowiedzieć ubezpiecznie samochodu?
  3. Anatomia od A do Z: Tajemnice części ciała na literę "W"
  4. Coupe samochód - czym różni się od sedana? Zalety i wady nadwozia
  5. Najlepszy prostownik – Ranking i porady zakupowe
Autor Alicja Kowalski
Alicja Kowalski

Jako instruktorka nauki jazdy dzielę się 15-letnim doświadczeniem w szkoleniu kursantów. Omawiam przepisy ruchu drogowego i techniki prowadzenia pojazdów. Wyjaśniam zagadnienia związane z uzyskaniem uprawnień do kierowania autami, motorami i ciężarówkami.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły