Jak jeździsz
Zobacz
poprzednie kampanie
Jak jeździć lepiej?

Kiedy ustępujemy pierwszeństwa tramwajowi?

            Sytuacje stresowe zdarzają się kierowcom dość często. Zazwyczaj są wynikiem niewłaściwych zachowań uczestników ruchu drogowego. Ich przyczyną może być również brak elementarnej znajomości przepisów drogowych, a tym samym wątpliwości, jak się zachować. Wielu kierowców nie czuje się komfortowo, wjeżdżając do dużych aglomeracji, w których elementem komunikacji miejskiej są tramwaje. Widok tych pojazdów na skrzyżowaniu potrafi „zmrozić” krew niejednemu kierowcy.

Czy naprawdę jest się czego bać? Znając najważniejsze przepisy drogowe dotyczące tramwajów, będziemy pewni swoich decyzji i wyeliminujemy jedną z częstych sytuacji stresowych na drodze.

tramwaj pierwszeństwo

O projekcie „Jak Jeździsz”


Akcję Jak Jeździsz, promującą odpowiedzialne i kulturalne zachowanie na drodze, Santander Bank Polska realizuje już od 2015 r. Projekt obejmuje przede wszystkim komunikację w mediach społecznościowych, ale także organizację wydarzeń w przestrzeni miejskiej angażujących lokalne społeczności do udziału w akcji. Za pośrednictwem fanpage'a Jak Jeździsz, który obserwuje ponad 130 tys. osób i przy wsparciu ambasadora projektu, kierowcy wyścigowego Kuby Giermaziaka, internauci kilka razy w tygodniu mogą liczyć na ciekawe, merytoryczne przekazy związane z użytkowaniem samochodu i bezpieczną jazdą oraz aktualne informacje drogowe. Przekazywane są porady dotyczące m.in. kultury jazdy, eksploatacji i wyposażenia samochodu, przepisów drogowych, pierwszej pomocy w razie kolizji i wypadku drogowego, prawidłowego przewożenia dzieci i techniki jazdy.
Kuba Giermaziak
Projekt Jak Jeździsz Santander Bank Polska zdobył główną nagrodę w konkursie European Excellence Awards 2018, wyróżniającym wybitne osiągnięcia w dziedzinie komunikacji i public relations.