jakjezdzisz.pl
Porady

Dobra polisa na motocykl – na co zwrócić uwagę?

Alicja Kowalski2 sierpnia 2024
Dobra polisa na motocykl – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich zarejestrowanych pojazdów mechanicznych dopuszczonych do ruchu drogowego, w tym jednośladów. To podstawowa, lecz niepełna ochrona, która może zostać rozszerzona o dodatkowe pakiety, jak AC, Assistance czy NNW. Naturalnie więc pojawiają się pytania, jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę polisy na motocykl i czym w ogóle się ona charakteryzuje. Nie czekaj i dowiedz się już teraz!

Zakup polisy na motocykl nie jest zadaniem łatwym. Na obecnym rynku znajdziemy szereg Ubezpieczycieli, niejednokrotnie dostarczających skrajnie różne oferty, także pod względem cenowym. Dlatego tak istotna jest analiza dostępnych opcji i wybór tej najkorzystniejszej. Jednak zanim do tego przejdziemy, warto dowiedzieć się, co dokładnie cechuje poszczególne pakiety i czy dobrym pomysłem jest rozszerzenie podstawowej ochrony...

Ubezpieczenie OC motocykla – rodzaje i właściwości

Obowiązkowe ubezpieczenie OC chroni nas przede wszystkim przed poniesieniem kosztów w przypadku wyrządzenia szeroko pojętych szkód podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. Co za tym idzie, Towarzystwo Ubezpieczeniowe, u którego wykupiliśmy polisę OC, gwarantuje wypłatę środków osobie poszkodowanej – również my możemy znaleźć się w tej sytuacji.

Jednak OC nie działa w każdych okolicznościach. Jeśli sprawca kolizji zbiegł z miejsca zdarzenia (niestety wciąż dochodzi do takich incydentów), szkoda nastąpiła na skutek warunków pogodowych lub wyrządziły ją dzikie zwierzęta, niezbędne jest AC. Wielu właścicieli motocykli decyduje się na ten wariant, mogący zabezpieczać nawet od kradzieży.

Z kolei Assistance zapewnia wsparcie w transporcie niesprawnego motocykla, a ubezpieczenie NNW – daje ochronę nam i naszym bliskim w przypadku trwałego uszkodzenia zdrowia czy też utraty życia.

Polisa na motocykl OC, AC, Assistance – pełna ochrona

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że kierowca motocykla może czuć się bezpiecznie dopiero w momencie posiadania kompletu wymienionych pakietów. OC pokryje ewentualne szkody wyrządzone, AC zabezpieczy przed czynnikami zewnętrznymi, a Assistance zajmie się transportem uszkodzonego jednośladu.

Lecz tu pojawia się jeszcze inna ważna kwestia: ile w takim razie kosztuje ubezpieczenie motocykla? Otóż wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego przypadku (wieku kierowcy, faktu, jak długo posiada prawo jazdy, typu pojazdu, w tym pojemności silnika). Jednak przy odpowiednim podejściu pełna polisa wcale nie musi się wiązać z wygórowanymi kosztami.

Pomoże w tym renomowany kalkulator ubezpieczenia motocykla.

Najlepsze ubezpieczenie motocykla – gdzie szukać?

Profesjonalne kalkulatory polis na motocykl – nazywane też porównywarkami – są nieocenionymi narzędziami, daleko skracającymi proces poszukiwań. Skupiają w sobie ogrom ofert Towarzystw Ubezpieczeniowych, na bieżąco je między sobą zestawiając. Doskonałym tego przykładem jest polisanamotocykl.pl, co jednogłośnie potwierdzają użytkownicy tej porównywarki.

Co ważne, to my podajemy, z jakiego zakresu ochrony ubezpieczenia motocykla chcemy skorzystać, poszerzając obowiązkowe OC np. o AC czy też ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Uzupełniając podstawowe informacje dotyczące samego pojazdu, w kilka chwil otrzymamy wynik z polecanymi, najbardziej opłacalnymi ofertami.

Szybko, tanio i skutecznie – czego chcieć więcej?

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.83 Liczba głosów: 6

5 Podobnych Artykułów:

  1. Co zrobić po zakupie używanego auta? Praktyczny przewodnik krok po kroku
  2. Hyundai ix30 – Ceny i opcje, które warto sprawdzić przed zakupem
  3. Przeczytaj wszystko o kampaniach Google Ads
  4. Mercedes-Benz 500 SEC: Luksus, osiągi i tajemnice klasyka z lat 80.
  5. Czym są darmowe nagrody i jak działają?
Autor Alicja Kowalski
Alicja Kowalski

Jako instruktorka nauki jazdy dzielę się 15-letnim doświadczeniem w szkoleniu kursantów. Omawiam przepisy ruchu drogowego i techniki prowadzenia pojazdów. Wyjaśniam zagadnienia związane z uzyskaniem uprawnień do kierowania autami, motorami i ciężarówkami.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kiedy warto skorzystać z pomocy rzeczoznawcy samochodowego?
PoradyKiedy warto skorzystać z pomocy rzeczoznawcy samochodowego?

W życiu kierowcy bywają sytuacje, w których standardowa wiedza motoryzacyjna czy podstawowe wsparcie serwisowe nie wystarczają. Gdy pojawia się potrzeba rzetelnej, niezależnej oceny stanu technicznego pojazdu, jego wartości rynkowej lub zakresu szkód powstałych w wyniku kolizji, warto sięgnąć po pomoc specjalisty.

Jak dobrać odpowiednią zabudowę do Twojego samochodu dostawczego?
PoradyJak dobrać odpowiednią zabudowę do Twojego samochodu dostawczego?

Samochód dostawczy to znacznie więcej niż tylko środek transportu – to narzędzie pracy, którego funkcjonalność bezpośrednio wpływa na efektywność prowadzonej działalności. Wybór właściwej zabudowy jest kluczowym elementem, który może znacząco zwiększyć wydajność i dostosować pojazd do specyficznych wymagań branżowych.

5 trików na szybkie sprzątanie auta przed podróżą
Porady5 trików na szybkie sprzątanie auta przed podróżą

Wybierasz się w podróż, planujesz załadować auto po brzegi albo zabierasz ze sobą ekipę i właśnie przypominasz sobie, że samochód jest nieposprzątany? Bez paniki – sprawdź nasze wskazówki, jak ekspresowo, krok po kroku, ogarnąć auto przed podróżą!

Dobra polisa na motocykl – na co zwrócić uwagę?