Gadżety

Porównywarka samochodów - Porównywarka samochodów wymiary, porównanie wymiarów samochodów osobowych

Autor Kacper Mielarek
Kacper Mielarek17.01.20245 min.
Porównywarka samochodów - Porównywarka samochodów wymiary, porównanie wymiarów samochodów osobowych

Porównywarka samochodów pozwala w prosty i szybki sposób sprawdzić wymiary różnych modeli aut osobowych. Dzięki temu można z łatwością dopasować pojazd do swoich potrzeb, a także porównać ze sobą konkretne marki i modele pod kątem gabarytów.

Kluczowe wnioski:

 • Porównywarka umożliwia sprawdzenie długości, szerokości i wysokości samochodów.
 • Dane techniczne dotyczące wymiarów są pomocne przy wyborze odpowiedniego auta.
 • Można porównać pojemność bagażników wielu popularnych modeli.
 • Łatwo znaleźć auto o konkretnych wymiarach, np. wąskie lub z dużym rozstawem osi.
 • Porównanie wymiarów pomoże dopasować samochód do indywidualnych potrzeb.

Porównaj wymiary popularnych modeli

Decydując się na zakup nowego samochodu, warto porównać gabaryty najpopularniejszych modeli w danym segmencie. Pozwoli to dopasować auto do własnych potrzeb i preferencji.

Na przykład w segmencie B (auta miejskie) bardzo popularne są takie modele, jak: Volkswagen Polo, Opel Corsa, Ford Fiesta czy Renault Clio.

Volkswagen Polo ma długość 4.053 mm, szerokość 1.751 mm i wysokość 1.469 mm. Z kolei wymiary Opla Corsy to odpowiednio: 4.060 mm długości, 1.765 mm szerokości i 1.440 mm wysokości. Gabaryty Forda Fiesty wynoszą 4.040 mm długości, 1.722 mm szerokości i 1.476 mm wysokości. Natomiast Renault Clio ma wymiary: 4.050 mm długości, 1.740 mm szerokości, 1.440 mm wysokości.

Jak widać, modele te mają dość zbliżone wymiary. Niemniej jednak niewielkie różnice w szerokości i wysokości mogą mieć znaczenie przy wyborze konkretnego samochodu.

Gabaryty aut miejskich

W segmencie aut miejskich najpopularniejsze modele mają zbliżone wymiary. Przeciętna długość mieści się w przedziale 4-4,2 m, szerokość wynosi ok. 1,7-1,8 m, natomiast wysokość to zazwyczaj 1,4-1,5 m.

Sprawdzenie dokładnych wymiarów konkretnych modeli pomoże wybrać auto o optymalnych gabarytach - ani za duże, ani za małe.

Sprawdź gabaryty marek premium

Warto również porównać wymiary samochodów marek premium, które cieszą się prestiżem i uznaniem klientów.

Przykładowo, porównując dwa popularne modele - Audi A3 i BMW serii 1 - można zauważyć pewne różnice w gabarytach.

Audi A3 ma następujące wymiary: 4.313 mm długości, 1.816 mm szerokości i 1.426 mm wysokości. Z kolei BMW serii 1 jest nieco większe, jego dane to: 4.319 mm długości, 1.799 mm szerokości i 1.434 mm wysokości.

Co ciekawe, mimo że obydwa modele zaliczane są do segmentu C, to BMW serii 1 minimalnie przewyższa rozmiarami konkurenta z Audi.

Niewielkie różnice w wymiarach mogą mieć znaczenie przy wyborze auta, dlatego warto dokładnie porównać gabaryty interesujących nas modeli.

Czytaj więcej: Generator ozonu do samochodu - Efektywne ozonowanie auta, Maszyna do ozonowania samochodu

Znajdź auto o idealnych rozmiarach

Dzięki porównywarkom rozmiarów samochodów z łatwością można znaleźć model o wymarzonych gabarytach - np. wąski i zwarty do jazdy po mieście lub przestronny i pojemny do dłuższych podróży.

Istotne parametry, które warto porównać, to przede wszystkim długość i szerokość auta, a także wysokość oraz rozstaw osi.

Na tej podstawie łatwo określić, który model będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania i najlepiej sprawdzi się w codziennej eksploatacji.

Dobrym rozwiązaniem jest również sprawdzenie pojemności bagażnika w interesujących nas samochodach, co pozwoli wybrać auto zapewniające odpowiednią przestrzeń ładunkową.

Istotne parametry

Najważniejsze wymiary, które decydują o wielkości i funkcjonalności samochodu, to jego długość, szerokość, wysokość oraz rozstaw osi. Porównując te parametry można z łatwością znaleźć model o idealnych gabarytach.

Porównaj pojemność bagażników różnych modeli

Porównywarka samochodów - Porównywarka samochodów wymiary, porównanie wymiarów samochodów osobowych

Oprócz standardowych wymiarów nadwozia, warto również porównać pojemność bagażników w wybranych modelach. Pozwoli to ocenić, który samochód zapewni największą przestrzeń na bagaż.

Dla przykładu, w segmencie aut kompaktowych pojemność bagażników waha się zazwyczaj od 300 do nawet 550 litrów.

Model Pojemność bagażnika
Volkswagen Golf 380 l
Ford Focus 375 l
Opel Astra 370 l
Toyota Corolla 361 l

Jak pokazuje to zestawienie, różnice w pojemności bagażników w podobnych modelach mogą sięgać kilkudziesięciu litrów. Dlatego warto to uwzględnić, szukając samochodu rodzinnego lub na dłuższe wycieczki.

Wybierz najwęższy samochód w segmencie

Szerokość auta ma kluczowe znaczenie zwłaszcza przy jeździe po mieście i parkowaniu na ciasnych parkingach. Dlatego poszukując samochodu miejskiego, warto wybrać najwęższy model w danym segmencie.

W kategorii aut miejskich do najwęższych modeli można zaliczyć m.in. Citroena C1 o szerokości 1,62 m czy Hyundaia i10 o szerokości 1,66 m.

W segmencie B dobrym wyborem będzieFord Fiesta o szerokości 1,72 m lub Renault Clio mierzące 1,74 m szerokości.

Natomiast wśród aut kompaktowych do węższych modeli należą m.in. Opel Astra z szerokością 1,71 m i Peugeot 308 o szerokości 1,73 m.

Czytaj więcej: Spożywanie alkoholu a jazda samochodem – ile wynoszą limity w różnych krajach w Europie?

Sprawdź który model ma najdłuższy rozstaw osi

Rozstaw osi to odległość między przednią a tylną osią samochodu. Im większy rozstaw osi, tym auto jest bardziej stabilne i łatwiej się nim kieruje.

Dlatego przy wyborze nowego auta, szczególnie rodzinnego, warto zwrócić uwagę na ten parametr i wybrać model z możliwie najdłuższym rozstawem osi.

 • W segmencie B do samochodów z najdłuższym rozstawem osi należą: Seat Ibiza (2,56 m) oraz Skoda Fabia (2,55 m).
 • W klasie kompaktów wyróżniają się: Opel Astra (2,66 m) i Toyota Corolla (2,64 m).

Wybierając samochód rodzinny, warto postawić na model z rozstawem osi przekraczającym 2,65-2,7 m, co zapewni komfortowe warunki podróżowania dla kierowcy i pasażerów.

Podsumowanie

Porównywanie wymiarów samochodów osobowych jest bardzo przydatne przy wyborze nowego auta. Pozwala dopasować model do indywidualnych potrzeb i preferencji. Należy zwrócić uwagę na kluczowe parametry, takie jak długość, szerokość, wysokość czy rozstaw osi.

Warto porównać gabaryty zarówno popularnych modeli w danym segmencie, jak i aut prestiżowych marek premium. Czasami niewielkie różnice w wymiarach mogą mieć znaczenie. Dobrze jest również sprawdzić pojemność bagażników w interesujących nas samochodach.

Porównywarka samochodów ułatwia wybór modelu o idealnych rozmiarach - np. wąskiego auta miejskiego czy rodzinnego auta z dużym rozstawem osi. Dzięki temu z łatwością można znaleźć samochód najlepiej dopasowany do własnych potrzeb.

Podsumowując, porównywanie wymiarów i parametrów technicznych różnych modeli aut jest kluczowe podczas poszukiwania nowego samochodu. Pozwala to trafnie dobrać auto do swojego stylu jazdy i wymagań.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Jazdzie na Suwak - Kiedy, Jak i Dlaczego Jest Obowiązkowa
 2. Jak polerować auto - Polerka lakieru i samochodu krok po kroku
 3. Uszczelniacz chłodnicy - Najlepsze produkty i porady ekspertów
 4. Sprawdzenie historii pojazdu ze Szwecji - VIN check online
 5. Porównaj Wymiary Samochodu Dostawczego i Busa - Znajdź Optymalne Rozmiary dla Twojej Firmy
Autor Kacper Mielarek
Kacper Mielarek

Jako egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego opisuję jak wyglądają poszczególne elementy egzaminu na prawo jazdy. Analizuje typowe błędy popełniane przez kursantów i daję wskazówki jak ich unikać. Celem jest zwiększenie szans kandydatów na kierowców na zaliczenie państwowych testów.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły