Samochody

Sprawdzenie historii pojazdu ze Szwecji - VIN check online

Autor Alicja Kowalski
Alicja Kowalski24.01.20246 min.
Sprawdzenie historii pojazdu ze Szwecji - VIN check online

Sprawdzanie auta ze Szwecji przed zakupem to konieczność, jeśli nie chcesz kupić kota w worku. Raport VIN pomoże Ci sprawdzić historię pojazdu i upewnić się, że auto nie ma nieuregulowanych zobowiązań finansowych lub innych problemów. W niniejszym artykule dowiesz się, jak zamówić raport VIN ze Szwecji, gdzie szukać danych o aucie i na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że kupujesz bezpieczny pojazd z udokumentowaną historią.

Kluczowe wnioski:
 • Raport VIN ze Szwecji pokaże m.in. liczbę właścicieli, przebieg, historię serwisową i napraw oraz potencjalne obciążenia finansowe.
 • Można go zamówić przez internet także z Polski, co zajmuje kilka minut i kosztuje zwykle 50-150 zł.
 • Poza raportem VIN warto też poprosić o dokumenty potwierdzające przebieg i historię serwisową.
 • Przy wyborze auta ze Szwecji zwróć uwagę na jego stan, przebieg i komplet dokumentów w języku polskim.
 • Zakup auta ze Szwecji wiąże się z formalnościami - upewnij się, że wszystko jest w porządku przed kupnem.

Jak sprawdzić historię auta ze Szwecji

Import auta ze Szwecji to popularny sposób na zakup interesującego modelu w dobrej cenie. Jednak wraz z zakupem auta za granicą pojawia się ryzyko nieuczciwego sprzedawcy i potencjalnych problemów z pojazdem.

Dlatego kluczowe jest, aby przed zakupem sprawdzić historię pojazdu Szwecja i upewnić się co do jego stanu technicznego oraz historii użytkowania. W jaki sposób to zrobić?

Sprawdzenie auta ze Szwecji po numerze VIN

Podstawą jest sprawdzenie auta ze Szwecji po numerze identyfikacyjnym VIN. Ten unikalny, 17-cyfrowy kod zawiera wszystkie najważniejsze informacje na temat pojazdu.

Sprawdzając VIN online lub zamawiając raport VIN, można dowiedzieć się m.in.:

 • kto był właścicielem i użytkownikiem pojazdu
 • jaki miał przebieg w poszczególnych latach
 • czy było odnotowanych dużo napraw i awarii
 • czy auto ma nieuregulowane zobowiązania (kredyty, leasing)

Te informacje pozwolą zweryfikować, czy podane parametry auta są zgodne ze stanem rzeczywistym i podjąć przemyślaną decyzję o zakupie.

Bezpłatny VIN check aut ze Szwecji

Jak i gdzie można zrobić Sprawdzenie auta ze Szwecji za darmo lub za niewielką opłatą?

W Szwecji istnieje baza danych, gdzie sprzedawcy muszą rejestrować zmiany własności pojazdów. Jest ona jawna i każdy może - za niewielką opłatą - wygenerować raport historii konkretnego pojazdu.

Dane te udostępniają również prywatne firmy, które agregują informacje z różnych źródeł i generują raporty online po podaniu numeru VIN. Raporty kosztują zwykle od 50 do 150 zł.

LICZBA RAPORTÓW VIN CENA
1 raport 100 zł
3 raporty 250 zł (83 zł za szt.)
5 raportów 350 zł (70 zł za szt.)

Warto skorzystać z promocji przy większej liczbie raportów - w końcu przy wyborze auta porównujemy zwykle kilka ofert.

Czytaj więcej: Jak szpachlować samochód? Proste metody szpachlowania auta i samochodu

Gdzie znaleźć raport o aucie szwedzkim

Bezpłatne sprawdzenie historii auta w Szwecji jest niemożliwe. Jednak płatny raport VIN otrzymamy już za kilkadziesiąt złotych. Gdzie warto szukać rzetelnych informacji?

Sprawdzone strony do zamawiania raportów VIN to m.in.:

 • carVertical
 • Vindecoder
 • Autocheck

Oprócz internetowych raportów, warto poprosić sprzedawcę o udostępnienie dokumentów potwierdzających stan techniczny i przebieg pojazdu. Mogą to być faktury serwisowe, książka obsługi z wpisami oraz zaświadczenie o przebiegu.

Co pokaże sprawdzenie VIN z Szwecji

Sprawdzenie historii pojazdu ze Szwecji - VIN check online

Raport VIN z bazy danych szwedzkich pojazdów zawiera najważniejsze informacje, w tym:

 • aktualnych i poprzednich właścicieli
 • daty rejestracji
 • przebieg z podziałem na lata
 • informacje o ubezpieczeniu
 • szczegóły dotyczące badań technicznych
 • zarejestrowane naprawy
 • potencjalne obciążenia finansowe

Dzięki temu będziemy mieli pewność, czy podane parametry zgadzają się ze stanem faktycznym. Ułatwi to podjęcie decyzji, czy auto ze Szwecji jest warte zainteresowania.

Nie warto oszczędzać kilkudziesięciu złotych na weryfikacji VIN przy transakcji opiewającej na dziesiątki tysięcy złotych.

Na co zwrócić uwagę przy imporcie auta

Oprócz sprawdzenia VIN i historii użytkowania, przy wyborze auta ze Szwecji należy zwrócić uwagę na:

 • Stan techniczny - obejrzyj auto osobiście lub poproś o szczegółowe zdjęcia / video.
 • Przebieg - porównaj z wpisami w książce serwisowej i raportem VIN.
 • Dokumenty - komplet wymaganych dokumentów w języku polskim ułatwi rejestrację.
 • Koszty dodatkowe - należy uiścić opłatę importową, akcyzę i przeprowadzić badanie techniczne w Polsce.

Im więcej informacji zdobędziesz przed zakupem, tym łatwiej uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia przy sprowadzaniu auta z zagranicy.

Jakie dane na temat auta dostaniemy

Raport VIN z Szwecji zapewnia dostęp do kluczowych informacji na temat pochodzenia i użytkowania pojazdu. Otrzymamy szczegółowe dane o:

 • liczbie właścicieli
 • kraju pochodzenia
 • dacie pierwszej rejestracji
 • przebiegu pojazdu
 • szczegółach ubezpieczenia OC
 • przeprowadzonych badaniach technicznych wraz z wynikami
 • zarejestrowanych naprawach i wymianach części
 • ewentualnych kolizjach i szkodach

Te informacje pozwolą zweryfikować stan techniczny i zadecydować, czy auto ze Szwecji spełnia nasze oczekiwania. Raport VIN ogranicza ryzyko zakupu niesprawdzonego samochodu.

Podsumowanie

Import samochodów ze Szwecji to coraz popularniejszy trend wśród polskich kierowców. Szukając okazji wśród aut używanych, warto jednak pamiętać o podstawowych środkach bezpieczeństwa. Niezbędne jest Sprawdzenie auta ze Szwecji przed zakupem, aby mieć pewność co do jego stanu oraz historii użytkowania.

Kluczowe jest sprawdzenie historii pojazdu Szwecja w bazie danych VIN. Raport VIN z Szwecji pomoże potwierdzić deklarowany przebieg auta, liczbę właścicieli, szczegóły badań technicznych i zarejestrowanych napraw. To niezbędne informacje przy podejmowaniu decyzji o zakupie auta ze Szwecji.

Raport VIN można zamówić przez internet już od 50 zł. To niewielki koszt, biorąc pod uwagę wartość transakcji rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Raport pomoże też zweryfikować ogłoszenie i posiadane dokumenty pod kątem zgodności ze stanem faktycznym.

Podsumowując, Sprawdzenie auta ze Szwecji po numerze VIN to podstawa bezpiecznego importu auta. Pozwala ograniczyć ryzyko zakupu samochodu bez udokumentowanej historii, z niejasnej przeszłością lub powypadkowego. Stanowczo zaleca się skorzystanie z płatnego raportu VIN przed podjęciem decyzji o sprowadzeniu auta.

Najczęstsze pytania

Historię auta ze Szwecji można sprawdzić zamawiając raport VIN w serwisach takich jak carVertical, Vindecoder lub Autocheck. Raporty kosztują zwykle 50-150 zł.

Raport VIN ze Szwecji zawiera m.in. dane na temat aktualnych i poprzednich właścicieli, przebiegu pojazdu, dat rejestracji, badań technicznych, ubezpieczeń oraz potencjalnych obciążeń finansowych.

Raport VIN jest podstawą weryfikacji auta, jednak oprócz niego warto poprosić sprzedawcę o dodatkowe dokumenty potwierdzające stan techniczny i przebieg - np. faktury napraw, książkę serwisową.

Sprawdzenie online za pomocą raportu VIN kosztuje zwykle od 50 do 150 zł w zależności od firmy i pakietu. Najkorzystniej jest kupić 3-5 raportów jednorazowo, wtedy koszt jednostkowy raportu jest niższy.

Niestety nie ma możliwości całkowicie darmowego sprawdzenia historii samochodu ze Szwecji. Jednak warto zainwestować w płatny raport VIN, aby mieć pewność co do historii i stanu technicznego pojazdu.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Jazdzie na Suwak - Kiedy, Jak i Dlaczego Jest Obowiązkowa
 2. Poznajemy bliżej producenta slotów Gamzix
 3. Co musisz wiedzieć o czterokołowcach? Przewodnik
 4. Crossover do 30 tys - najlepsze modele i na co zwrócić uwagę
 5. Najlepszy prostownik – Ranking i porady zakupowe
Autor Alicja Kowalski
Alicja Kowalski

Jako instruktorka nauki jazdy dzielę się 15-letnim doświadczeniem w szkoleniu kursantów. Omawiam przepisy ruchu drogowego i techniki prowadzenia pojazdów. Wyjaśniam zagadnienia związane z uzyskaniem uprawnień do kierowania autami, motorami i ciężarówkami.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły